czwartek, 4 czerwca 2009

Windows Live: tworzymy konto

Windows Live, obok serwisów Google, to najbardziej atrakcyjny obecnie zestaw bezpłatnych usług internetowych dla przeciętnego użytkownika. Warto założyć w nim konto i korzystać z szeregu aplikacji internetowych, programów instalowanych w systemie, a także dużej ilości miejsca – aż 25 gigabajtów.

Zacznijmy zatem od założenia konta.

image

Na następnej stronie zobaczysz formularz rejestracyjny.

image

 • W polu Windows Live ID podaj swoją nazwę, przyjmij zaproponowaną domenę windowslive.com.
 • Przyciskiem Sprawdź dostępność sprawdź, czy twoja nazwa jest niepowtarzalna.
 • W polu Utwórz hasło podaj hasło do konta, w polu Wpisz ponownie hasło podaj je ponownie.
 • W polu Alternatywny adres e-mail możesz podać inny adres – jeśli nim dysponujesz – który posłuży przypomnieniu hasła, jeśli je przypadkiem zapomnisz.
 • W kolejnych polach podaj imię, nazwisko, kraj, województwo, kod pocztowy, płeć, rok urodzenia.
 • W polu Znaki przepisz znaki weryfikujące wyświetlone nad tym polem (technika Captcha).
 • Kliknięciem Akceptuję potwierdź chęć założenia konta.

System przetworzy dane i zostaniesz przeniesiony do swojego konta na stronie http://home.live.com/.

image

Masz teraz dostęp do poczty elektronicznej, książki adresowej, kalendarza, grup dyskusyjnych, składnicy plików, fotografii, blogu – na wszystko masz mnóstwo miejsca.

W skrzynce pocztowej znajdziesz od razu pierwszy list od Microsoftu.

image

Najlepiej obsługuje Windows Live przeglądarka Internet Explorer, ale możesz też z powodzeniem korzystać z Firefoksa.

Spenetrowanie wszystkich możliwości Windows Live zajmie zapewne nieco czasu, ale pierwsze kroki postawisz bardzo szybko. Na pewno warto skorzystać z tych możliwości.

8 komentarzy:

 1. brzydki graficznie jak nieszczęście ten Windows Live w porównaniu z Applowskim MobileMe

  OdpowiedzUsuń
 2. Kwestia osobistego gustu - mnie akurat nie razi, a usługi fajne. No i tyle miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 3. no ja akurat jestem grafikiem i utrzymuje się z tej roboty od 12 lat, pracując głównie na produktach applowskich a tylko czasem mam styczność z produktami microsoftu i porównując oba to microsoftowe wytwory zawsze wyglądały jakoś kiczowato i słabo graficznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat MobileMe nie znam, więc trudno mi porównać. Oczywiście nie zarzucałem braku smaku, tylko podkreślałem, że indywidualny odbiór może być bardzo zróżnicowany.
  Swoją drogą, produkty desktopowe Microsoftu są całkiem przyjemne optycznie, zwłaszcza w najnowszych wersjach.

  OdpowiedzUsuń
 5. przyjże się im choć jestem użytkownikiem Maca, ale czytam Pana blogi bo jest tu dużo fachowej wiedzy i rzetelnych informacji /w przeciwieństwie do całej sterty śmieci coraz częściej goszczących w necie/ i za to wielkie dzięki

  OdpowiedzUsuń
 6. no niestety od dwóch dni oglądam i testuje Windows Live i właśnie szukam gdzie jest usuwanie konta. zupełnie nie przekonują mnie usługi Microsoftu który nie wyrósł z wieku dziecięcego dodawania wszędzie gdzie się da pierdół w postaci "słoneczek, uśmieszków, bannerków i całej tej radosnej twórczości". Daleko im do minimalistycznego designu branego z produktów Appla czy Adoba, nawet jak wygenerowałem testową galerie fotografii to pokaz slajdów odbywał się na różnych kolorowych tłach niczym nie przypominających prostą i rzeczową stylistykę zawodowych pokazów Lightrooma, na przykład Google generuje już całkiem sensowny pokaz zdjęć który nie przypomina fotografii u "u cioci na urodzinach". Myślę że Microsoft powinien zostać przy zaspokajaniu potrzeb ludzi office bo wśród grafików, fotografików i wszelkiej maści designerów poklasku raczej nie znajdzie. Ale miło było sie przekonać po raz kolejny że trzeba sie skupić na merytoryce a nie na bajerach.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Michał - strona główna - opcje - konto (na dole) - zamknij konto.

  OdpowiedzUsuń