wtorek, 2 czerwca 2009

Mozilla Ubiquity: dodajemy Wolfram Alpha

W testach jest polecenie dodające wyszukiwanie z poziomu Ubiquity za pomocą wyszukiwarki Wolfram Alpha.

U góry zobaczysz pasek z komunikatem This page contains Ubiquity commands... Jest to zwyczajowe ostrzeżenie, że mamy do czynienia z poleceniami z tzw. Untrusted Sources, konieczne jest zatem kliknięcie przycisku Subscribe w prawym górnym rogu.

Przechodzimy na kolejną stronę.

image

  • Jeśli ufasz stronie (a skąd u licha mamy to wiedzieć?!), przewiń ją w dół, zaznacz pole Auto-update i kliknij Subscribe to it – a niech tam, zaryzykujmy, zawsze można to polecenie później wycofać. Póki co, będzie widoczne na naszej liście poleceń (chrome://ubiquity/content/cmdlist.html).

image

Na koniec dostajemy potwierdzenie.

image

Zwróć uwagę, że we wszystkich poleceniach z grupy zwanej zwyczajowo Commands in the wild stosowane są takie właśnie ostrzeżenia i zabezpieczenia – jeśli chcesz korzystać z nich, musisz mieć świadomość, że są tworzone przez społeczność. Możemy jednak założyć, że zanim natkniesz się na jakieś wrogie działanie (o ile takie w ogóle będzie mieć miejsce), pewnie wiele innych osób wcześniej to zauważy i zareaguje.

A co z naszym Wolframem?

Na razie dane nie są wyświetlane w konsoli Ubiquity – podanie jakiegoś polecenia i naciśnięcie Enter spowoduje wyświetlenie strony Alphy z wynikami. Być może w perspektywie wyniki będą też podawane w konsoli, ale pamiętajmy, że na razie i Ubiquity jest eksperymentem, i Alpha jest wyszukiwarką w bardzo wczesnym stadium.

image

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz