Co znajdziesz w blogu


Zadanie blogu jest dwojakie.
  • Z jednej strony kieruję swoją ofertę do młodzieży szkolnej z klas 4-6 szkoły podstawowej - jest nią kolekcja filmów edukacyjnych o oprogramowaniu i usługach internetowych, o których młodzież uczy się na zajęciach komputerowych. Na razie w przygotowaniu jest zestaw 60 filmów dla klasy 4, ale przewiduję w perspektywie sukcesywne rozbudowanie kolekcji o filmy dla klas 5 i 6. Sukcesywnie rozwijany też będzie szkolny leksykon komputerowy.
    Mam nadzieję, że filmy będą też stanowiły użyteczną pomoc dla nauczycieli informatyki, ułatwiając im przekazanie młodzieży wiedzy o posługiwaniu się komputerem, poglądowo ilustrując podstawowe techniki.
    Będzie mi też miło, jeśli filmy przydadzą się w edukacji seniorów - coraz większej grupy użytkowników komputerów w naszym kraju.
  • Z drugiej strony postanowiłem wykorzystać swoje długie już doświadczenie w posługiwaniu się programami i usługami webowymi, aby przekazać moim Czytelnikom wiedzę o rozmaitych ciekawych narzędziach ułatwiających codzienne życie, pracę zawodową i edukację. To oczywiście dobór subiektywny, ale mam nadzieję, że znajdę licznych zainteresowanych, a i sam zachęcę wiele osób do skorzystania z dobrych narzędzi. Będą to zarówno zwarte cykle instruktażowe, jak i liczne pojedyncze porady.
Jestem wieloletnim dziennikarzem prasy informatycznej (pracowałem w niej od 1991 roku, przez dwie dekady) i aktywnym publicystą internetowym, autorem m.in. kursu języka HTML (wykształciła się na nim spora część polskich webmasterów) i kilku blogów o tematyce informatycznej i językowej. Od kilku lat zajmuję się też publicystyką ekonomiczną - z wykształcenia jestem ekonomistą po SGPiS, obecnej SGH, gdzie studiowałem finanse i statystykę. Napisałem też kilkanaście książek o tematyce komputerowej - wydanych drukiem i w formie elektronicznej. Jestem m.in. współautorem podręcznika informatyki dla klas 4-6 wydanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

W Internecie możesz mnie spotkać głównie w Twitterze i Facebooku, gdzie prowadzę rozmowy z licznymi znajomymi, nierzadko na tematy polityczne (polityka nie ma jednak wstępu na strony tego blogu, co mocno podkreślam).

Paweł Wimmer

Moje profile społecznościowe
Witryny - ciągle do wykorzystania
Strony, których już nie prowadzę.


(wykorzystana grafika Pixabay, public domain)