niedziela, 7 czerwca 2009

TwitterContd: Twitter bez limitu

No może nie do końca bez limitu, ale serwis TwitterContd umożliwia umieszczanie w Twitterze wiadomości o długości do 1250 znaków. Jak to robi?

image

  • Kliknij Sign in with Twitter.

image

  • Na kolejnej stronie kliknij Allow, aby dopuścić aplikację do współpracy z kontem (technika autentykacji OAuth).

image

Przeglądarka automatycznie powróci do strony TwitterContd.

  • Wpisz treść przekraczającą 140 znaków, dla próby kilkaset znaków.
  • Przycisk Upload files pozwoli wysłać na serwer plik, na przykład fotografię – zostanie ona umieszczona w rosyjskim serwisie Yfrog.
  • W pomocniczym polu Shorten URL możesz wpisać jakiś adres internetowy, a kliknięcie przycisku dokona skrócenia go i wstawienia do treści wpisu.

image

  • Kliknij przycisk Tweet it!

Twój tweet zostanie wysłany na serwer, a pod formularzem zobaczysz od razu, że został podzielony na kilka części. Gdy przejdziesz do Twittera, zobaczysz, jak to wygląda w rzeczywistości.

image

TwitterContd dokonał podziału wpisu na części nieprzekraczające 140 znaków, po czym wysłał je w odwrotnej kolejności, od ostatniego do pierwszego, tak aby w Twitterze cały wpis był widoczny “z góry na dół”. Domyślnie przyjmowany jest separator części wpisu 1 of #, ale możesz też wybrać @contd lub znaczek strzałki. Ten pierwszy jest chyba najrozsądniejszy.

I jeszcze ważna uwaga: nie nadużywaj TwitterContd – gdy twoi followersi zobaczą, że wysyłasz wiele podzielonych na części wpisów i zajmujesz jednym wpisem pół ekranu, przestaną cię śledzić, uznając to za spam. Stosuj ten użyteczny skądinąd serwis w naprawdę uzasadnionych przypadkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz