sobota, 6 czerwca 2009

TwAitter: Twitter z harmonogramem

Wśród wielu usług towarzyszących Twitterowi jest szereg bardzo ciekawych i użytecznych. Jedną z nich jest TwAitter, który pozwala publikować wiadomości z opóźnieniem, według założonego harmonogramu. Jest to po prostu webowy klient Twittera, w którym masz do dyspozycji niezbędne do czytania i publikowania narzędzia.

image

W momencie pisania tych słów (czerwiec 2009) TwAitter nie dysponuje jeszcze systemem autentykacji OAuth, ale twórca serwisu poinformował, że pracuje nad tym.

  • W wyświetlonym oknie ustaw strefę czasową i podaj swój e-mail.
  • Kliknij Get started.

image

Zobaczysz interfejs TwAittera.

image

  • W formularzu What are you doing? wpisz swoją wiadomość i kliknij Twait (przycisk Send now umieszcza wiadomość natychmiast).

Zobaczysz formularz ustalania harmonogramu.

  • Ponownie ustaw właściwą strefę czasową (a dlaczego system ponownie tego żąda?)
  • Ustaw dzień (Day) i czas (Time) publikowania, pamiętając o rozróżnieniu czasu przedpołudniowego AM i popołudniowego PM.
  • Kliknij Schedule.

image

Zobaczysz teraz swój wpis na liście zaplanowanych tweetów.

image

W ustalonym momencie tweet zostanie automatycznie popchnięty do Twittera.

Gdy klikniesz Account home, o danej godzinie zobaczysz wpis na swoim miejscu.

image

W usłudze masz m.in. kalendarz Tweet Calendar. Gdy na przykład w widoku dziennym, tygodniowym czy miesięcznym klikniesz dwukrotnie jakieś miejsce, ukaże się interfejs do publikowania wiadomości z daną godziną czy dniem – możesz od razu wpisać wiadomość i kliknięciem Schedule zaplanować ją do publikacji.

image

Masz także mozliwość wielokrotnego powtórzenia wiadomości, wybierając opcję Recurring zamiast One Time. Możesz wysyłać codziennie, co tydzień, co miesiąc lub co rok, ustalając przy każdej opcji dni wysyłania. Możesz wysyłać bez ustalonej daty końcowej (odradzam), albo zakończyć danego dnia czy po danej liczbie postów. Przycisk Schedule zakończy definiowanie harmonogramu.

image

Oczywiście każdy zaplanowany wpis można usunąć na stronie Scheduled Messages, można też go wstrzymać, a potem wznowić w dogodnym momencie.

image

Na stronie Settings możesz zmienić swoje dane, natomiast w chwili pisania tych słów dopiero w przygotowaniu jest funkcja Feed Manager.

1 komentarz: