wtorek, 9 czerwca 2009

Gmail Manager: dodatek do Firefoksa

Dodatek służy do zarządzania wieloma kontami Gmail. Wiele osób w Internecie ma po kilka kont w Gmailu, a dodatek pozwoli ci szybko przełączać się między nimi, co jest bardzo wygodne.

Znajdziesz go na stronie https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1320.

Po zainstalowaniu dodatku i ponownym uruchomieniu przeglądarki w pasku stanu Firefoksa pojawi się ikona z literą M.

image

Po jej kliknięciu ukaże się okno programu, w którym możesz zdefiniować swoje konta mailowe oraz szereg ustawień szczegółowych. Dostęp do dodatku masz też z poziomu okna Dodatków.

image

  • Kliknij przycisk Dodaj przy Ustawieniach kont.
  • W okienku Dodaj nowe konto podaj swoją nazwę i hasło. Możesz je od razu zapamiętać, klikając pole wyboru Zapamiętaj hasło.

Po zdefiniowaniu pierwszego konta pojawi się ono w pasku stanu obok ikony Gmail Managera.

  • Kliknij prawym przyciskiem myszki nad ikoną i wybierz Ustawienia.

image

  • W analogiczny sposób dodaj następne konta.

image

W pasku stanu widoczne jest to konto, do którego jesteś zalogowany. Gdy klikniesz prawym przyciskiem, będziesz mógł przełączyć się między nimi.

Gdy jedynie przesuniesz kursor nad nazwę konta, zobaczysz informacje o przesyłkach.

image

Jak widać, bardzo wygodne.

2 komentarze:

  1. nie dość, że wygodne, to pozwala bardzo sprytnie przełączać się pomiędzy kontami google'a - jesli używa ich się więcej (usług oraz kont) i do różnych celów.

    OdpowiedzUsuń
  2. To był bardzo wygodny dodatek,dopóki konta pojawiały się nad sobą,a od dłuższego czasu są obok siebie.Jeśli masz np.3,czy nawet 2 inne dodatki widoczne na pasku przesuwają się...i znikają.Nie rozumiem dlaczego to zmieniono.To był świetny dodatek.Zostawiłem go,ale mam na nim zaznaczone tylko jedno konto,a nie tyle ile bym chciał.

    OdpowiedzUsuń