niedziela, 7 czerwca 2009

Windows Live: album fotograficzny

Windows Live (dla przypomnienia – tutorial, jak zakładamy w nim konto), oferuje mnóstwo miejsca, aż 25 gigabajtów. Pomieścisz w nim między innymi wiele albumów fotograficznych.

Po zalogowaniu się zostaniesz przeniesiony na stronę główną usługi.

  • Rozwiń menu Więcej i kliknij Fotografie.

image

  • Kliknij Utwórz album.

image

  • Podaj nazwę albumu i wybierz osoby, które będą mogły go oglądać: publiczny (domyślny), tylko osoby należące do twojej sieci zaprzyjaźnionych osób, tylko ty, ewentualnie osoby imiennie wskazane w książce adresowej.

image

  • Kliknij przycisk Następna.

W Firefoksie możesz przekazywać fotografie pojedynczo, przyciskiem Przeglądaj.

image

W Internet Explorerze jest wygodniejsza technika przeciągania fotografii z Eksploratora Windows (czy np. Total Commandera) na specjalny formant.

image

  • Po wybraniu fotografii kliknij Przekaż, co spowoduje przesłanie fotografii na serwer.

Album można wyświetlać w postaci ikon, miniatur lub szczegółów plików, sortować według daty, nazwy czy rozmiaru. Każda fotografia może być obejrzana w szczegółach, możliwe jest też wyświetlenie pokazu slajdów. Funkcja porządkowania pozwala zmienić ich kolejność w albumie. Album możesz w dowolnej chwili uzupełnić o kolejne fotografie.

Gdy rozwiniesz menu Więcej, będziesz mógł wysyłać do dowolnego adresata łącze do albumu, usuwać pliki, zmieniać uprawnienia, zmieniać nazwy, a także pozyskiwać kod do osadzenia ramki z albumem w blogu.

image

Przy tak ogromnej ilości miejsca zmieścisz chyba wszystkie swoje albumy. A zapewne z czasem miejsce to będzie się powiększać.

Na stronie twojego publicznego profilu, który będą widzieć twoi przyjaciele, będzie widoczna informacja o utworzeniu albumu, zatem zainteresowani będą go mogli obejrzeć, o ile nie jest zastrzeżony tylko dla ciebie.

image

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz