środa, 10 czerwca 2009

SkyDrive: miejsce na twoje pliki

W Windows Live masz do dyspozycji 25 gigabajtów miejsca, czyli zapewne więcej niż jesteś w stanie wykorzystać. SkyDrive to usługa w ramach Windows Live, gdzie możesz umieszczać swoje pliki wideo, fotografie, dokumenty i co jeszcze potrzebujesz.

Aby przesłać pliki, wykonaj następujące czynności:

  • Na stronie głównej rozwiń menu Więcej.
  • Kliknij SkyDrive.

Foldery opatrzone kłódką są prywatne i mogą być dopiero udostępnione publicznie lub też wybranym osobom. Jest też jeden domyślny folder publiczny Po prawej stronie jest widoczna informacja, ile jeszcze miejsca pozostało na twoim koncie.

image

  • Kliknięciem Utwórz folder przejdź do tworzenia nowego folderu.
  • W formularzu wpisz dowoloną nazwę folderu.
  • Rozwiń listę Udostępnij i wybierz opcję – może to być folder prywatny, udostępniony twoim znajomym lub publiczny.

image

  • Kliknij przycisk Następny.
  • Przeciągnij pliki z Eksploratora Windows na formant z napisem Upuść pliki tutaj (w Firefoksie musisz użyć formularza, gdyż nie obsługuje on tego formantu).

image

  • Kliknij przycisk Przekaż.

Po przeslaniu plików będą one widoczne w folderze.

image

Jesli folder jest publiczny, możesz podać jego adres na swojej stronie, aby inne osoby mogły przejrzeć zawartość i pobrać pliki. Można skorzystać z polecenia Więcej – Osadź i skopiować kod, który umieszczony na przykład w blogu będzie prowadzić do tego folderu.

Żywy przykład:

Możliwe jest także osadzenie pojedynczego pliku.

image

Żywy przykład:

Folderów możesz utworzyć wiele, możesz nadawać im różne uprawnienia.

image

Zauważ, że fotografie są umieszczane w wyróżnionych folderach, poza tym tworzony jest automatycznie osobny folder, w którym znajdują się ilustracje umieszczone w twoim blogu prowadzonym w ramach Windows Live Spaces.

Jeśli zechcesz dodać później pliki do już istniejącego folderu, po prostu wejdź do niego i wybierz polecenie Dodaj pliki, co uruchomi formant dodawania plików.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz