wtorek, 28 grudnia 2010

Windows Live Writer - Picasa Image Plugin

Fragment z ebooka Bloguj jak mistrz. Windows Live Writer 2011.

Picasa Image Plugin jest wtyczką do Windows Live Writera służącą do wstawiania grafik pobranych z albumów w Picasa Web Albums.

Strona do pobrania

Po uruchomieniu (polecenie Picasa na liście wtyczek we wstążce Wstaw) po prawej stronie ukazuje się panel wtyczki. Należy podać swoją nazwę (wystarczy sama nazwa, bez domeny gmail.com) i hasło, następnie wybieramy album, co przywołuje listę zawartych w nim fotografii. Może to potrwać chwilkę, zatem nie należy się niecierpliwić.

Kliknięcie strzałki widniejącej przy obrazie przywołuje okienko z właściwościami. Ustalamy w nim rozmiar obrazka, wyrównanie, marginesy oraz link dołączony do zdjęcia, który może prowadzić do fotografii o określonej wielkości, do albumu albo w dowolne zdefiniowane przez nas miejsce. Link do pokazu slajdów nie działa.

clip_image002

Rysunek - Picasa Image Plugin w działaniu

Kliknięcie przycisku Done powoduje wstawienie ilustracji do wpisu. Gdy klikniesz poza obszarem obrazka, panel z wtyczką znika, gdy ponownie klikniesz obraz, pojawia się. Przycisk Edit properties pozwala dokonać ponownej edycji parametrów.

Dodatkowo mamy jeszcze możliwość załadowania zdjęć do albumu w PWA – po kliknięciu przycisku Upload ukazuje się okienko, do którego ładujemy fotografie i wysyłamy do wskazanego albumu (Upload) lub też tworzymy nowy album (Create album).

Gdy chcemy wstawić do wpisu kolejne zdjęcie, powtarzamy procedurę uruchamiania wtyczki i definiowania parametrów obrazka.

clip_image004

Rysunek - Wysyłanie fotografii do Picasa Web Albums

I obrazek na żywo:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz