piątek, 7 stycznia 2011

Box.net - 5 giga do wzięcia

Składowanie danych w internetowej chmurze jest dziś powszechne - w Internecie można znaleźć bezpłatne serwisy oferujące kilka gigabajtów, jak też kosztujące niewygórowane sumy, ale dające dziesiątki, a nawet setki gigabajtów miejsca. Szczególnie wart uwagi jest m.in. kompleks darmowych usług Windows Live, gdzie mamy aż 25 GB miejsca na dysku SkyDrive.

Tutaj zajmiemy się inną usługą - popularnym od kilku lat serwisem Box.net, który oferuje na bezpłatnym koncie 5 gigabajtów miejsca (a na płatnych dużo więcej), bogate narzędzia i oraz szereg użytecznych aplikacji, w tym mobilnych.

image

 • Zaznacz opcję Personal.

image

 • Wypełnij po prawej stronie formularz rejestracyjny - nazwa, adres email, hasło, ponownie hasło, telefon - kliknij przycisk Continue.

image

Na następnej stronie ukaże się informacja, że na podany adres został wysłany e-mail.

 • Przejdź do programu pocztowego i sprawdź, czy przyszła już poczta - na wszelki wypadek sprawdź też skrzynkę ze spamem.
 • W otrzymanym liście kliknij link weryfikacyjny - Verify Email.

image

 • Na wyświetlonej w przeglądarce stronie z potwierdzeniem kliknij przycisk Continue.

image

 • Zostaniesz przeniesiony na swoje konto w Box.net - gdy wyświetlone zostanie okienko, kliknij Create a folder.

image

 • Podaj nazwę folderu, np. Dokumenty albo Fotografie i kliknij Create folder.

image

Masz już konto z pierwszym folderem.

image

 • Po prawej stronie, u góry, kliknij Settings.
 • Na stronie User information w pozycji Language wybierz polski.

image

 • W pozycji Time zone wybierz GMT+1, np. Europe/Budapest.
 • Kliknij przycisk Update.

Od tego momentu Box.net będzie już w znacznej części spolszczony.

image

Od zespołu Box.net dostaniesz jeszcze kolejny list z dodatkowymi informacjami.

Warto jeszcze powiedzieć, że użytkownicy przeglądarki Chrome mogą wykorzystać aplikację Box.net w Chrome Web Store, a rozszerzenie App Launcher pozwala szybko uruchamiać Box.net z paska Chrome.

image

10 komentarzy:

 1. Warto dodać, że do Firefoxa jest bardzo dobrze napisane rozszerzenie Fireuploader, które pozwala na obustronny transfer plików. Przy czym Fireuploader działa również z takimi serwisami jaki Youtube, Picassa, GoogleDocs, Facebook i parę innych mniej znanych serwisów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba to kiedyś instalowałem, ale muszę sobie odświeżyć temat - dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy darmowym koncie box.net należy jeszcze wspomnieć, że dla tego obszernego 5GB jest ograniczenie wielkości każdego pliku do skromnego 25MB. Można sobie z tym bez problemu poradzić, ale jest to odczuwalne ograniczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niewątpliwymi zaletami konta w serwisie box.net jest także podgląd plików na serwerze bez konieczności ich ściągania (pdf!, filmy, zdjęcia, dokumenty Office, pliki tekstowe, muzyka)

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, choć troszkę ułomne jest przewijanie dokumentu we flashowym oknie - mogliby to poprawić. Przydałby się też podgląd plików wideo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście bardzo mi się Box.net podoba, ale 4shared jest bardziej przyjazny w użytkowaniu i na dodatek pojemność darmowego dysku to 10GB i ograniczenie 200MB na plik.
  Niestety nie wiem jak się ten plik ma do osadzania grafiki bądź też innych plików.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Anonimowy - gdy wyślesz plik do 4shared, np. muzyczny, pod prawym klawiszem myszki masz polecenie Właściwości. Jest tam kod Embed.
  Przykład (mój roboczy blog do testowania): http://blogowetechnikalia.blogspot.com/2011/01/4shared-muzyka.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm jeżeli chodzi o uploadowanie plików to najlepszym hostingiem okazuje się http://chomikuj.pl/?page=339148 Nie ma na nim ograniczeń co do pojemności uploadu. W koncie podstawowym jest ograniczenie przy pobieraniu nie swoich plików 50bm

  OdpowiedzUsuń
 9. hmm 5 giga zawsze spoko, ale spóźniłem się 3 lata..

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie ufam Chomikowi, używam tylko chmury z Microsoftu.

  OdpowiedzUsuń