niedziela, 2 stycznia 2011

Humyo - odtwarzacz muzyki w blogu

Humyo to składnica plików, która na bezpłatnym koncie oferuje/oferowała 25 GB miejsca. Możesz tam trzymać pliki różnych typów, także muzyczne, a nawet udostępniać je za pomocą dostarczanego przez serwis interfejsu.

Uwaga: wpis jest przeznaczony dla osób mających tam już wcześniej (przed czerwcem 2010) założone bezpłatne konto, lecz nieznających jeszcze metody osadzania muzyki.

Pokażmy, jak wygląda to w przypadku pliku muzycznego.

 • Po załadowaniu pliku do jakiegoś folderu zaznacz go myszką.

image

 • W prawym panelu kliknij przycisk Get a link to share the selected track.

image

Wyświetlone zostanie okienko z linkiem do pliku.

image

 • Kliknij przycisk osadzania odtwarzacza w blogu - w lewym dolnym rogu.
 • Skopiuj kod do osadzania.

image

Pod przyciskiem Customise masz jeszcze kilka opcji, jak wielkość odtwarzacza i automatyczny start, a także podgląd interfejsu - jeśli skorzystasz z tych opcji, po powrocie ponownie skopiuj kod do schowka.

 • Przejdź do edytora wpisu i wklej kod w trybie edycji kodu źródłowego wklej ze schowka kod odtwarzacza Humyo.

Możesz jeszcze ręcznie poprawić wielkość interfejsu, zmieniając rozmiary na przykład na 300x150. Co ciekawe jednak, interfejs wygląda nieco inaczej w różnych przeglądarkach, a na dodatek w Chrome utwór jest odtwarzany w pętli, podczas gdy w pozostałych tylko jednorazowo.

I przykład - śliczna ukraińska pieśń ludowa.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Tolep - na razie Flattra nie używam.
  @Maciej - dopisałem u góry informację, o której zapomniałem - bezpłatne konta dalej działają, ale nowych już nie ma, są tylko płatne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.Chciałbym spytać,czy funkcja osadzania audio i video na blogu,plików z Humyo zniknęła,bo i strona się ciut zmieniła,czy nie moge tego odnaleźć.Bardzo proszę w wolej chwili o odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń