czwartek, 21 maja 2009

Twitter: zakładamy konto

Najpopularniejszym obecnie systemem mikroblogów jest bez wątpienia Twitter, w którym na obecną chwilę (maj 2009) zarejestrowało się już kilkanaście milionów osób. “Mikroblogują” w nim także liczni celebryci, śledzeni nieraz przez dziesiątki i setki tysięcy użytkowników serwisu.
Na pewno warto wiedzieć, jak założyć konto i jak postawić pierwsze kroki w serwisie. Twitter obrasta też licznymi aplikacjami wspomagającymi, które rozszerzają możliwości systemu – będziemy o nich pisać osobno.
 • Przejdź na stronę www.twitter.com
 • Kliknij zielony przycisk Get Started – Join.
image
 • W polu Full name podaj swoje imię i nazwisko (nie musi być prawdziwe, nikt tego nie sprawdza).
 • W polu Username podaj nazwę ekranową.
 • W kolejnych polach podaj hasło i adres poczty elektronicznej.
 • W polu Type the words above przepisz wyświetlone wyżej wyrazy weryfikujące.
 • Kliknij Create my account.
image
W kolejnym kroku możesz sprawdzić obecność swoich znajomych z danego systemu pocztowego, jednak trzeba podać hasło do poczty. Możesz pominąć ten etap i kliknąć na dole Skip this step.
W następnym etapie system wyświetla listę przykładowych osób, które możesz śledzić w Twitterze. Dla próby zaakceptuj je, aby mieć na początek garść osób do śledzenia. Potem będziesz mógł je usunąć.
 • Kliknij Finish.
Zostanie wyświetlony interfejs Twittera i najnowsze wpisy przykładowych osób.
image
Jesli zechcesz, dodaj do listy Jana Wirtualnego. Przejdź na stronę https://twitter.com/JanWirtualny i kliknij przycisk Follow. A jeśli chcesz, to dodaj jeszcze do swojej listy osobnika pod adresem https://twitter.com/Wimmer.
To tyle na dzień dobry. Poszukaj adresów swoich znajomych – zawsze możesz także skorzystać z adresów znajdujących się pod odsyłaczami Following_profile i Followers_profile w powyższych dwóch adresach.
Będziemy jeszcze pisać o ustawieniach systemu, a takze o przydatnych aplikacjach wspomagających działanie Twittera. Jest sporo fajnych rzeczy.
Miłej zabawy.

3 komentarze:

 1. yey. xD ja już mam kOnto :D
  chcecie wejść ?
  www.twitter.com/NaTCiaa

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tylko nie rozumiem jak pomysłodawca Facebooka mógł, wpaść na tak durnowaty pomysł ,żeby żądać hasła do czyjegoś e-maila. Do tego trzeba być stukniętym małolatem z USA. Ja tam w życiu mu nie podam swojego hasła. Może za kilka lat się okaże, że koleś sprzeda te hasła jakiejś dziwnej firmie i wtedy dopiero się ludzie zdziwią.

  OdpowiedzUsuń