sobota, 30 maja 2009

Google Web Elements: pogaduszki na stronie

Jednym z elementów nowej usługi Google’a o nazwie Google Web Elements jest Conversation. Na swojej stronie możemy umieścić interfejs czatu – zależnie od przeznaczenia (skrzydełko w blogu, osobna strona w witrynie) możemy mu nadać odpowiednią wielkość.

W czacie mogą brać udział osoby mające konto w Google, Yahoo, AIM, Netlog lub też OpenID.

 • Na stronie GWE kliknij Conversation.

Ukaże się interfejs, w którym możesz ustalić parametry czatu.

image

 • Rozwiń listę Size i wybierz wielkość interfejsu – Tall dla skrzydełka w blogu, Wide dla szerszej kolumny lub Full page dla osobnej strony.
 • W Topic wybierz jeden z gotowych tematów, ale najlepiej wpisać własny, np. Mój czat.
 • W Scope wybierz opcję osadzania. Masz dwie opcje. Jeśli wybierzesz Restrict to your site, czat będzie dostępny tylko na twojej stronie i nikt nie będzie mógł skopiować jego kodu. Jeśli wybierzesz Share across the web, każda osoba będzie mogła skopiować kod czatu i umieścić na swojej stronie, a potem prowadzić konwersację właśnie ze swojej strony. Gdy umieści komentarz w swoim interfejsie, będzie on widoczny w interfejsach wszystkich innych osób, które zagnieździły ten sam kod u siebie.
 • W polu Copy and paste this snippet skopiuj kod i umieść go w blogu lub na stronie.

Oto żywy przykład takiego interfejsu – po kliknięciu Embed możesz skopiować ten interfejs do siebie. Zauważ, że w interfejs jest nawet wbudowana usługa Google Translate, która wspomaga wielojęzyczną konwersację.

Jeśli widzisz przycisk Sign in, kliknięcie go wyświetli interfejs logowania za pomocą jednej z usług.

image

2 komentarze:

 1. Ta opcja to mi się akurat nie podoba..

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło, że się z Nami dzielisz swoją opinią

  OdpowiedzUsuń