niedziela, 16 sierpnia 2009

Opera: konto pocztowe IMAP

Przeglądarka Opera cieszy się w Polsce sporą popularnością, mając blisko 10-procentowy udział w rynku, a zatem jest używana przez jakieś 2 mln osób. W sierpniu 2009 najnowszą wersją jest testowa Opera 10 beta 3, którą tu pokazujemy.

Opera ma wbudowany system obsługi poczty elektronicznej, w tym także kont obsługujących protokół IMAP. Przykładowo, jeśli masz kilka kont poczty elektronicznej online, możesz wchodzić do każdego z osobna i sprawdzać pocztę, ale możesz także obsłużyć je we wspólnym interfejsie pocztowym Opery, bez konieczności przelogowywania się na poszczególne konta. Pokażmy to na przykładzie poczty Gmail (musi być w nim aktywowana obsługa IMAP) – oczywiście możesz podpiąć dowolne konto z obsługą protokołu IMAP.

  • W menu przeglądarki wybierz Poczta – Foldery IMAP.
  • W wyświetlonym oknie Subskrypcja folderów IMAP rozwiń menu Konto.

  • Kliknij Nowe konto.
  • W oknie Tworzenie nowego konta wypełnij pola Imię i nazwisko, Adres e-mail i Organizacja. Kliknij Dalej.

  • W kolejnym oknie kreatora podaj hasło, pozostaw zaznaczenie IMAP i kliknij Zakończ.

  • W oknie Subskrypcja folderów IMAP zobaczysz konto na liście. W analogiczny sposób dodaj inne konta i na koniec zamknij okno kliknięciem OK.

Od tego momentu będziesz widzieć wszystkie przesyłki w jednym interfejsie – możesz je przeglądać zarówno w folderze Wszystkie wiadomości obsługującym wszystkie założone konta, jak i w każdym z kont osobno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz