poniedziałek, 21 września 2009

Better Gmail: dodatek do Firefoksa

Better Gmail to dodatek do Firefoksa poprawiający funkcjonowanie interfejsu Gmaila. Jest zbiorem skryptów zgromadzonych we wspólnym interfejsie.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6076

Po zainstalowaniu możesz zdefiniować zachowanie dodatku w jego opcjach. Pokażemy tutaj działanie tych opcji, które w danej konfiguracji są widoczne.

Karta General

image

Inbox Count First – według pomocy, liczba nieprzeczytanych przesyłek powinna być widoczna na pierwszym miejscu na otwartej karcie Gmaila. Niestety, nie widzimy tutaj tego efektu.

Unread Message Count in Favicon. Zaznaczenie tej opcji powoduje, że na karcie i na fawikonie w pasku adresowym widoczna jest liczba przesyłek w skrzynce odbiorczej, niezależnie od tego, która przegródka w Gmailu jest w danym momencie aktywna. Mamy dwie wersje graficzne, Bogs i Wooley.

image

Support This Add-on via Amazon jest wsparciem dla autorki dodatku, Giny Trapani, dla nas raczej egzotycznym.

Karta Messages

image

Add Row Highlights. Opcja aktywizuje podświetlanie wiersza z przesyłką, nad którą w danym momencie znajduje się kursor.

image

Na ilustracji zielonkawy kolor wskazuje, że nad danym listem spoczywa kursor.

Attachments Icons. Opcja ta pozwala wyświetlać ikony załączników przy listach – mamy dwie wersje graficzne.

Na ilustracji widzimy m.in. charakterystyczne ikony Worda i Adobe Readera.

image

Bottom Post in Reply. Opcja pozwala – wyłącznie w trybie tekstowym edycji listu – ustawiać kursor pod wiadomością, na którą odpowiadamy.

Hide Labels in Message Row. Zaznaczenie opcji powoduje, że z widoku znikają etykiety dołączone do przesyłek, a widzimy je wtedy, gdy przesuniemy kursor nad dany list lub otworzymy go. Oszczędzamy miejsce, zwłaszcza na małym ekranie, ale widzimy mniej na pierwszy rzut oka.

Show Message Details. Według pomocy, zaznaczenie tej opcji powoduje, że bez klikania Pokaż szczegóły widoczne są szczegóły pierwszego listu w wątku konwersacyjnym. Niestety, nie obserwuję u siebie takiego zachowania.

Karta Sidebar

image

Folders for Gmail. Po włączeniu tej opcji etykiety, których nazwy są wieloszczeblowe, są wyświetlane w postaci drzewa.

Przykładowo, gdy etykieta ma postać Znajomi/Warszawa czy Znajomi Kraków, będzie wyświetlana na liście etykiet w takiej postaci:

image

Hide Chat. Opcja usuwa z widoku moduł z czatem.

Hide Invites Box. Opcja chowa okienko za zaproszeniami – jest już zresztą od dawna nieaktualne, gdyż konta w Gmailu zakładamy samodzielnie, a nie na zaproszenie.

Hide Spam Count. Opcja chowa liczbę informującą o ilości spamu w skrzynce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz