Fragment z ebooka Dziennik w Sieci. Google Blogger.
W zapleczu administracyjnym Bloggera, na karcie Zamieszczanie postów, jest podkarta Edytuj strony pozwalająca utworzyć do 10 statycznych stron, które zostaną umieszczone na stałe w menu lub pasku bocznym blogu. Strony takie służą zwykle do umieszczania informacji o autorze, linków czy jakichkolwiek innych trwałych informacji, które zdaniem autora blogu powinny być łatwo dostępne, a które nie mają doraźnego, związanego z czasem charakteru. Przykładem statycznych stron są strony widniejące pod nagłówkiem tego blogu.
Do tworzenia nowych stron służy przycisk Nowa strona.
Gdy klikniesz przycisk, ukaże się edytor wpisów. Po wpisaniu treści publikujemy stronę kliknięciem przycisku Opublikuj stronę pod edytorem.
Po kliknięciu przycisku system zażąda jednorazowo wybrania sposobu publikowania stron.
Gdy wybierzesz opcję Pasek boczny bloga, link do strony zostanie umieszczony w pasku bocznym, w gadżecie Strony.
Gdy wybierzesz opcję Karty bloga, strony będą wyświetlane pod nagłówkiem.
Gdy już wybierzesz miejsce publikowania stron, możesz je zmienić jedynie w trybie edycji układu, przesuwając gadżet ze stronami z miejsca w pasku bocznym pod nagłówek (lub odwrotnie).
Opcja Bez gadżetu wymaga ręcznego dołączania stron, zatem jest mniej wygodna dla użytkownika.
Przy gadżecie zawierającym strony w blogu widoczna jest ikona edycji (gadżet możesz także modyfikować w trybie edycji układu blogu).
Gdy ją klikniesz, ukaże się okno Konfiguruj listę stron.
Możesz tu zmieniać myszką kolejność stron, a także nazwę gadżetu i linku do strony głównej, czyli głównego strumienia wpisów.
Na marginesie, zwróćmy jeszcze uwagę, że edytor blogów Windows Live Writer obsługuje tworzenie statycznych stron, ale nie w przypadku Bloggera, za to można je tworzyć dla platformy WordPress.
ładnie dziekuje :]
OdpowiedzUsuńA mi niestety nie wyświetla się informacja o tym w jaki sposób gadżet ma być umieszczony na blogu :( . I niestety zrobienie kart nie udaje mi się.
OdpowiedzUsuńDzięki pomogło mi to ;]
OdpowiedzUsuńDziękuję:) Przydało się! Jeszcze śmiem zapytać jak najlepiej ze strony zrobić czytelną galerię?
OdpowiedzUsuń@Kasia - a co rozumieć przez czytelną galerię?
OdpowiedzUsuńWielkie dzieki, szukałem odpowiedzi na to pytanie kilka tygodni, wielki, wielki +!
OdpowiedzUsuńja również miałam problem i dzięki Panu został on rozwiązany;) ślicznie dziękuję!:)
OdpowiedzUsuńRównież dziękuję :)
OdpowiedzUsuńStrona statyczna, niektórzy stronę firmową na tym stawiali :) wyczyn na blogspocie ;)
OdpowiedzUsuńJeśli zamierzacie sami się reklamować, to aby nie popełniać błędów, polecam wam przeczytać ten artykuł http://tukandesign.pl/jak-przebiega-prawidlowo-przeprowadzony-proces-pozycjonowania/. Jest tutaj sporo informacji o tym jak powinien wyglądać taki proces pozycjonowania i na pewno się wam one przydadzą.
OdpowiedzUsuńOd siebie dodam tylko, że są ciekawe systemy do tworzenia stron np. Sitely gdzie możemy również prowadzić bloga. Dla kogoś, kto nie chce się przejmować HTMLem, CSSem, hostingiem itd. to dobre rozwiązanie. Laik da sobie spokojnie radę.
OdpowiedzUsuń59 yr old Project Manager Rycca Shadfourth, hailing from McBride enjoys watching movies like Radio Free Albemuth and Poi. Took a trip to Brussels and drives a Bentley Speed Six Tourer. Dowiedz sie wiecej
OdpowiedzUsuń